Prosinec 2008

Generation

29. prosince 2008 v 15:52 | Pavel kopřiva

Generation - Beatles Revival Band
Zájem o muziku z 60. let neutichá a všimla si toho i čtveřice, která si vzala za vzor nástrojové obzasení i pěvecké party Beatles. Jedna z mnoha, řeknete si ale Pavel Trojan coby Paul McCartney, Vojtěch Noha alias Ringo Starr, Jiří Vonka coby George Harrison a Ota Matoušek jako John Lennon, jinak skupina Generation dokážo pobláznit publikum různých akcí.
"Samozřejmě reprodukujeme hudbu Beatles, ale necháváme si prostor pro své vlastní podání," vymiňuje si služebně nejstarší člen kapely Pavel Trojan.

odkaz na jejich stránky - Generation

The Bugles

29. prosince 2008 v 15:31 | Pavel Kopřiva

The BUGLES patří díky svému vysoce profesionálnímu přístupu mezi nejlepší české revivalové skupiny. Všichni její členové mají bohaté zkušenosti díky dlouholetému hudebnímu vzdělávání a koncertní činnosti na poli vážné i populární hudby, a tak přistupují k písním Beatles se stejnou zodpovědností, jako k nastudování skladeb skladatelů klasické hudby.

Kapela pochází z Prahy a pravidelně koncertuje od roku 2000. Od té doby má na svém kontě již několik stovek úspěšně odehraných vystoupení na firemních večírcích (mj. TV Nova - galavečer k výročí založení za účasti prezidenta ČR, SKANSKA, ČKD, Bontonland, TPCA, Baťa), v klubech (mj. Rock-café, Futurum, Klub Lávka, Charl's Pick), plesech (mj. Ples Silničářů, Ples 1. Česko-Ruské banky) i nejrůznějších festivalech (mj. Beatlemánie, Zpívání na Cimburku, Babí léto, Slavnosti Žirovnického Jednorožce).

Pro naprosto autentický zvuk používá skupina The Bugles kvalitní originální nástroje a aparatury, které používali Beatles - Rickenbacker, Hofner, Gretsch, Epiphone, Ludwig a Vox.

Skupina dbá nejen na precizní hudební produkci, ale také na svůj vzhled a pódiovou show. Základem jsou 3 sady přesných kopií kostýmů včetně originálních Beatle-boots. Velkou předností The Bugles je značná vizuální i hlasová podobnost se slavnou čtyřkou, kterou umocňují jak stylové účesy tak i do detailu napodobené pohyby. Naprostou samozřejmostí je i levoruký baskytarista, který je pro Beatles tak charakteristický a v Česku navíc téměř ojedinělý.

Image skupiny a smysl pro detail přesvědčí i nejzarytějšího vyznavače originálu. Hudba Johna Lennona a Paula McCartneyho je nesmrtelná, stačí jen přivřít oči, zaposlouchat se a budete mít pocit, že jste se ocitli v 60. letech na koncertě The Beatles…

odkaz na jejich stránky - The Bugles

The Basketles

29. prosince 2008 v 15:20 | Pavel Kopřiva

Pražsko-kladenská kapela Basketles se primárně zaměřuje na věrnou interpretaci písní Beatles a jejich cover-verzí z celého jejich aktivního období. Hrajeme v pětičlenném obsazení, rozšířeném o klávesy, díky jimž je náš playlist bohatší o takové písně jako jsou např. Let it be, Hey Jude, Obladi oblada a mnoho dalších. Pro zpestření vystoupení jsme zařadili do svého programu i pár zásadních písní jiných kapel z let šedesátých, např. Rolling Stones či CCR.

Cílem skupiny je hlavně pobavit publikum, které chceme retrospektivně přenést do let šedesátých při zachování své image. Nesnažíme se o věrné napodobení image Beatles do posledního pohybu, účesu či typu bot, pročež se můžeme více věnovat hraní samotnému.

odkaz na jejich stránky - The Basketles

Pangea

29. prosince 2008 v 15:12 | Pavel Kopřiva

PANGEA - The Beatles Revival Band patří díky svým dlouholetým zkušenostem a profesionálnímu přístupu ke špičce české revivalové scény.

Domovem skupiny je město Šumperk, nacházející se v malebném podhůří Jeseníků, odkud vyjíždí za svými vystoupeními do celé Evropy.

Každým rokem odehraje Pangea mnoho vystoupení na revivalových festivalech, oldies akcích a plesech, v rockových klubech a kulturních střediscích. Jsou žádanými hosty na různých městských a pivních slavnostech, vinobraních a open-air akcích. Jejich vystoupení bývají vítaným zpestřením firemních párty a prezentačních akcí. Kromě stovek úspěšných koncertů má skupina na svém kontě také několik televizních a rozhlasových vystoupení.

Pangea se na osobní pozvání Horsta Faschera (manažera a promotéra Beatles z dob jejich hamburské éry) zúčastnila v létě 2004 prestižního mezinárodního festivalu revivalových kapel BEATLES CONVENTION v Hamburku a následně vystoupila i na přehlídce vítězů tohoto festivalu v německém přímořském letovisku Dahme.

odkaz na jejich stránky - PANGEA

The Backwards

29. prosince 2008 v 15:01 | Pavel Kopřiva

Tvorba The Backwards je jednou z mála možností připomenout si dobu dávno minulou nejen prostřednictvím nesmrtelné hudby, ale i originálních nástrojů z té doby, kterých se ve světě mnoho nezachovalo a zažít neopakovatelný hudební zážitek!Košická skupina The Backwards začala svou kariéru v roce 1995 původní tvorbou, poté následovalo spontánní rozhodnutí věnovat se hudbě své nejoblíbenější skupiny Beatles. První koncertní vystoupení se odehrálo v září 1996.

První úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejvýznamnějším a nejzásadnějším bylo vítězství na Světovém Beatlefestu v New Yorku v roku 1998, kde za sebou nechali celou konkurenci - 36 kapel z celého světa. Beatlefest v New Yorku kapela pokořila podruhé v březnu 2003. Po pěti letech se "obhájci titulu z roku 1998" opět zúčastnili Světového Beatlefestu a opět za ohlušujícícho řevu fanoušků i silné konkurence čítající tentokrát 44 kapel získali první místo.

odkaz na jejich stránky - The Backwards


The Beatles Revival

29. prosince 2008 v 14:37 | Pavel Kopřiva

The Beatles Revival Band z Kladna - jedna z nejúspěšnějších evropských revivalových skupin - vystupuje od roku 1996 a má za sebou více než 1700 úspěšných koncertů, TV natáčení, vystoupení v divadlech a kulturních centrech, na firemních párty a plesech, večírcích, festivalech a Silvestrech a to nejen v Čechách ale i v Holandsku, Polsku, Francii, Maďarsku, na Slovensku a dokonce v rodišti legendární čtveřice - severoanglickém Liverpoolu!
Klíčem k tomuto obrovskému úspěchu je nejen dokonalé nastudování a provedení každé z padesáti skladeb, které má skupina v repertoáru, ale i neuvěřitelná fyzická a hlasová podobnost členů skupiny s opravdovými Beatles. Perfektní image doplňují čtyři sady přesných kopií kostýmů, ve kterých Beatles vystupovali, stylové účesy a detailně okopírované charakteristické pohyby jednotlivých členů na pódiu. Dokonalý "Stage Look" korunuje pro Beatles nepostradatelný levoruký baskytarista, který s lehkostí a dokonalým feelingem hraje party svého protějšku - Paula McCartneyho. Dále skupina používá jedině originální vintage nástroje Rickenbacker, Gretsch, Hofner a Ludwig a aparatury VOX, na něž hráli Beatles a díky nimž je dosaženo absolutně autentického zvuku, který znáte z desek či záznamů koncertů Beatles. Dokonce i takové zdánlivě nepodstatné detaily jako originální chromované stojany VOX pod zesilovače nebo originální boty Beatles Chelsea Cavern Boots jsou pro skupinu důležité. Žádná odchylka od originálu není dovolena a každičký detail má své důležité místo a pomáhá utvářet perfektní celek, který přesvědčí i toho nejzarytějšího detailistu a milovníka originálu.

Koncert Beatles Revivalu z Kladna je opravdovou a dokonalou kopií koncertu legendárních Beatles. Jako důkaz slouží i to, že skupina byla pozvána do rodiště Beatles - anglického Liverpoolu a tam v legendárním Cavern Clubu odehrála tři vystoupení a absolvovala hodinové interview a živý koncert v pořadu On The Beat na Liverpool BBC Merseyside Radio, což se dosud žádné neanglické skupině nepodařilo. A nebo to, že po vystoupení v Adelphi Hotel v Liverpoolu přišel dokonce skupině poděkovat dlouholetý tajemník Beatles Alistair Taylor a prohlásil, že vystoupení skupiny bylo naprosto dokonalé a chvílemi prý nevěřil, že na pódiu nehrají praví Beatles, přestože s nimi strávil na cestách dlouhých pět let. Jedním z důkazů je též obrovský úspěch na Estrel Beatles Festivalu v Berlíně, kde skupina svým výkonem nadchla prvního manažera Beatles Alana Williamse natolik, že kapelu přizval ke spolupráci na projektu John Lennon Memorial. V neposlední řadě je též měřítkem úspěchu bezpočet televizních vystoupení, například v TV Nova, ČT1, maďarské MTV, polské TVP1, slovenské TV Markíza, německé MDF1 a dalších televizích po celé Evropě.
Můžete si tedy být jisti, že Beatles Revival Kladno bude opravdovou ozdobou Vašich akcí a jeho vystoupení jistě nadchne Vaše diváky, klienty, zákazníky i Vás, stejně jako byly dosud vždy nadšeny stovky tisíc diváků po celé Evropě.

odkaz na jejich stránky - The Beatles Revival