The Bugles

29. prosince 2008 v 15:31 | Pavel Kopřiva

The BUGLES patří díky svému vysoce profesionálnímu přístupu mezi nejlepší české revivalové skupiny. Všichni její členové mají bohaté zkušenosti díky dlouholetému hudebnímu vzdělávání a koncertní činnosti na poli vážné i populární hudby, a tak přistupují k písním Beatles se stejnou zodpovědností, jako k nastudování skladeb skladatelů klasické hudby.

Kapela pochází z Prahy a pravidelně koncertuje od roku 2000. Od té doby má na svém kontě již několik stovek úspěšně odehraných vystoupení na firemních večírcích (mj. TV Nova - galavečer k výročí založení za účasti prezidenta ČR, SKANSKA, ČKD, Bontonland, TPCA, Baťa), v klubech (mj. Rock-café, Futurum, Klub Lávka, Charl's Pick), plesech (mj. Ples Silničářů, Ples 1. Česko-Ruské banky) i nejrůznějších festivalech (mj. Beatlemánie, Zpívání na Cimburku, Babí léto, Slavnosti Žirovnického Jednorožce).

Pro naprosto autentický zvuk používá skupina The Bugles kvalitní originální nástroje a aparatury, které používali Beatles - Rickenbacker, Hofner, Gretsch, Epiphone, Ludwig a Vox.

Skupina dbá nejen na precizní hudební produkci, ale také na svůj vzhled a pódiovou show. Základem jsou 3 sady přesných kopií kostýmů včetně originálních Beatle-boots. Velkou předností The Bugles je značná vizuální i hlasová podobnost se slavnou čtyřkou, kterou umocňují jak stylové účesy tak i do detailu napodobené pohyby. Naprostou samozřejmostí je i levoruký baskytarista, který je pro Beatles tak charakteristický a v Česku navíc téměř ojedinělý.

Image skupiny a smysl pro detail přesvědčí i nejzarytějšího vyznavače originálu. Hudba Johna Lennona a Paula McCartneyho je nesmrtelná, stačí jen přivřít oči, zaposlouchat se a budete mít pocit, že jste se ocitli v 60. letech na koncertě The Beatles…

odkaz na jejich stránky - The Bugles
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama